Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

DLA

CIEBIE

DLA

FIRM I INSTYTUCJI

CZY WIESZ, ŻE W 2019 ROKU Z PRYWATNYCH UBEZPIECZEŃ ZDROWOTNYCH SKORZYSTAŁO JUŻ PONAD 3 MLN POLAKÓW? I WCIĄŻ ZWIĘKSZA SIĘ LICZBA OSÓB OBJĘTYCH OCHRONĄ W RAMACH TEGO TYPU POLIS.*

Według raportu Sedlak&Sedlak „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2019 roku” dodatkowy pakiet opieki medycznej jest najpowszechniejszym świadczeniem dodatkowym pożądanym przez pracowników.

Majątek firmy czy instytucji to nie tylko budynki, firmowe samochody, maszyny i urządzenia czy pozycje w bilansie. To także - szeroko pojęta - kadra czyli, w firmie - pracownicy, a np. w szkole - uczniowie. Warto zadbać o kompleksową ochronę własnej instytucji. W sensie rzeczowym, pozwoli na to, by skupić się na rozwoju biznesu bez konieczności martwienia się skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych. W sensie osobowym - zbuduje tzw. employer branding czyli korzystny wizerunek organizacji, którego najważniejszym "nosicielem" jest właśnie zadowolona kadra, która ma poczucie, że jest właściwie zaopiekowana.

źródło: Polska Izba Ubezpieczeń

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ JAK i PO CO CHRONIĆ ZDROWIE PRACOWNIKA: ZDROWIEWPRACY.PL

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".