Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

ZGŁOŚ SZKODĘ / ROSZCZENIE

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ZGŁOSZENIE ONLINE?

  • szybko i wygodnie - masz możliwość rejestracji szkody o dogodnej porze, w dowolnym momencie i miejscu,
  • możesz skorzystać do tego celu z komputera, tabletu lub smartfona,
  • nie musisz wysyłać zgłoszenia tradycyjną pocztą – oszczędzasz czas i pieniądze,
  • wymagane dokumenty dołączysz do zgłoszenia, które trafią od razu do likwidatora,
  • potwierdzenie zgłoszenia wraz z numerem będzie dostępne po zakończeniu procesu rejestracji,
  • szybciej zajmiemy się Twoim zgłoszeniem.
DRUKI ZGŁOSZENIA

Wypełniony druk prześlij na poniższy adres, w zalezności od ubezpieczenia:

Likwidacja szkód
SALTUS TUW
81-743 Sopot
ul. Władysława IV 22

bądź

Likwidacja roszczeń
SALTUS TU ŻYCIE SA
81-743 Sopot
ul. Władysława IV 22

W przypadku pozostałych ubezpieczeń, aby zgłosić szkodę lub roszczenie pobierz odpowiedni druk:

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".