Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Kontakt

INFOLINIA DO UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO
Centrum Umawiania Wizyt oraz czat czynne:
  • 8:00 - 20:00
  • 8:00 -14:00
  • 8:00 - 14:00
  • 11:00 -17:00
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
Biuro Obsługi Klienta czynne:
  • 8:00 -18:00

*Centrum Umawiania Wizyt czynne w święta w godzinach:
- Wigilia - 8-14

- Boże Narodzenie (pierwszy dzień) - nieczynne
- Boże Narodzenie (drugi dzień) - 8-14
- Sylwester - 8-14
- Wielkanoc (pierwszy dzień) - nieczynne
- Wielkanoc (drugi dzień) - 8-14

 

Dane adresowe: 

SALTUS TUW
SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
ul. Władysława IV 22
81-743 Sopot

SALTUS TU ŻYCIE SA
SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA
ul. Władysława IV 22
81-743 Sopot

Przedstawicielstwo w Katowicach
ul. Mickiewicza 13/3
40-092 Katowice

Asekuracja Sp. z o.o
ul. Władysława IV 22
81-743 SOPOT

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".