Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Ubezpieczenia
podróżne

Czy wiesz, że w 2022 r., średnio na 1000 podróżnych, zagubionych było 7,6 toreb i walizek, co względem poprzedniego roku stanowi wzrost aż o 74,7 proc.

Całkowita liczba niewłaściwie obsłużonych toreb i walizek wyniosła 26 milionów, niemal dwukrotnie więcej niż w 2021 roku.*

Planując swój wyjazd zagraniczny, pomyśl o ubezpieczeniu, dzięki któremu zwiększasz szansę na jedynie miłe wspomnienia z wyjazdu. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich oraz o swój bagaż!

*źródło: Raport SITA 2022 r.

 

W zależności od wariantu ubezpieczenia, możesz liczyć na naszą pomoc za granicą, w przypadku:

  • konieczności leczenia i transportu medycznego,
  • nieszczęśliwego wypadku,
  • utraty lub uszkodzenia bagażu,
  • wyrządzenia szkody osobie trzeciej.

 

Dlaczego warto?

  • możliwość wyboru wariantu dopasowanego do własnych potrzeb
  • atrakcyjny system zniżek
  • wysokie sumy ubezpieczenia do 60 000 EURO (dotyczy kosztów leczenia i transportu medycznego)
  • atrakcyjny zakres usług, świadczonych w ramach ubezpieczenia assistance "SALTUS - Moja Podróż", obejmuje organizację pomocy w przypadku np.: kradzieży lub utraty dokumentów ubezpieczonego oraz opóźnienia dostarczenia lub utraty bagażu.

Skontaktuj się z nami

Chciałbyś nabyć produkt? Masz pytania?

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".