Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Ubezpieczenia
Zdrowotne

 

INDYWIDUALNE I GRUPOWE UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE 

Jak wynika z danych Fundacji Watch Health Care z listopada 2022, średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty wynosi ponad 4 miesiące. Niewiele krócej trzeba czekać na inne świadczenia zdrowotne (porada lekarska, badanie, operacja, zabieg) – 3,6 miesiąca. Z kolei na badania diagnostyczne pacjenci czekają średnio 2,5 miesiąca.

Najdłużej pacjenci muszą czekać na świadczenia z zakresu neurochirurgii. W tym przypadku średni czas oczekiwania wynosi 10,4 miesiąca. Podobna sytuacja dotyczy ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Na pomoc specjalistów z tej dziedziny trzeba czekać 10,2 miesiąca. Szczególnie długi czas oczekiwania na wizytę dotyczy również stomatologii i chirurgii plastycznej, gdzie pacjenci czekają w kolejce średnio 8,4 miesiąca.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne umożliwia ci skorzystanie z pomocy lekarza specjalisty w znacznie krótszym czasie – nawet następnego dnia od rozmowy z konsultantem. Ubezpieczenia zdrowotne gwarantują szybki dostęp do lekarzy i badań w zamian za składkę, która jest w większości niższa niż koszt jednorazowej wizyty u lekarza-specjalisty.

SALTUS Ubezpieczenia proponuje dwa indywidualne ubezpieczenia zdrowotne: SALTUS Na Zdrowie i SALTUS Kuracja oraz grupowe ubezpieczenie zdrowotne SALTUS ZDROWIE.

Zapytaj o szczegóły sprzedawcę: zdrowie@saltus.pl

Przeczytaj więcej: 

 

Dokumenty do pobrania
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS KURACJA - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 01.04.2023) - AKTUALNE
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS KURACJA - KARTA IPID
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS KURACJA - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 01.09.2020)
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS KURACJA - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 06.05.2019)
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS KURACJA - DRUK ZGŁOSZENIA ROSZCZENIA
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS KURACJA - TABELA WARIANTY
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS NA ZDROWIE - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 01.04.2023) - AKTUALNE
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS NA ZDROWIE - KARTA IPID
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS NA ZDROWIE - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 01.09.2020)
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS NA ZDROWIE - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 06.05.2019)
INDYWIDUALNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS NA ZDROWIE - DRUK ZGŁOSZENIA ROSZCZENIA (WALKA Z BORELIOZĄ)
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 01.10.2021) - AKTUALNE
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - KARTA IPID
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - MEDYCYNA PRACY KARTA IPID
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 01.04.2020)
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 01.07.2019)
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - DEKLARACJA
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - DEKLARACJA (ENGLISH VERSION)
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - DEKLARACJA EDYTOWALNA
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - ZGŁOSZENIE ROSZCZENIA – REFUNDACJA
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - ZGŁOSZENIE ROSZCZENIA – BORELIOZA
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - ZGŁOSZENIE ROSZCZENIA – PPP
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - SKIEROWANIE NA BADANIA Z MEDYCYNĄ PRACY
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - SKIEROWANIE NA BADANIA BEZ MEDYCYNY PRACY
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - WNIOSEK Z MEDYCYNĄ PRACY
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - WNIOSEK BEZ MEDYCYNY PRACY
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE – KATALOG USŁUG MEDYCZNYCH DLA POLIS KONTYNUOWANYCH (Warianty: POMARAŃCZOWY, ŻÓŁTY, ZIELONY, BŁĘKITNY, NIEBIESKI, CZERWONY)
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE – KATALOG USŁUG MEDYCZNYCH DLA POLIS NOWYCH (Warianty: KORALOWY, BURSZTYNOWY, RUBINOWY, SZMARAGDOWY, DIAMENTOWY)
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE – DYSPOZYCJA ZMIANY DANYCH OSOBOWYCH

Skontaktuj się z nami

Chciałbyś nabyć produkt? Masz pytania?

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".