Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Grupowe Ubezpieczenie Zdrowotne
SALTUS Zdrowie

CZY WIESZ, ŻE PONAD 90% ŚRODKÓW PRZEZNACZANYCH NA OCHRONĘ ZDROWIA W POLSCE JEST WYDATKOWANYCH NA TZW. MEDYCYNĘ NAPRAWCZĄ? TO ZNACZY, ŻE DZIAŁAMY POST FACTUM. LECZYMY SIĘ, BO JESTEŚMY CHORZY. A POWINNIŚMY DBAĆ O ZDROWIE, GDY JESTEŚMY ZDROWI.

Zadbaj o dobrostan swojej kadry pracowniczej. Skróć niepotrzebne absencje, zwiększ zadowolenie swoich pracowników. Najtańszy wariant jest w cenie dwóch kostek masła, a gwarantuje pełne spektrum badań diagnostycznych, w tym: pakiet onkologiczny, pakiet kardiologiczny i wiele innych. Różne możliwości finansowania składki: od pełnego pokrycia kosztów przez Pracodawcę, przez współfinansowanie wspólnie z Pracownikami aż po pełną odpłatność po stronie Pracowników.

Misją SALTUS Ubezpieczenia w obszarze zdrowia jest zapewnienie kompleksowej obsługi diagnostycznej, która pozwoli Ubezpieczonym - naszym Klientom - monitorować na bieżąco stan swojego zdrowia. Dzięki temu pomagamy dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i formą, a w sytuacji zagrożenia - umożliwiamy szybszą, a więc bardziej skuteczną, możliwość działania zapobiegawczego lub naprawczego.

W ramach świadczeń obowiązkowych z zakresu medycyny pracy oferujemy Pracownicze Programy Profilaktyczne:

PPP_wrzesien

 

Programy Profilaktyczne SALTUS ZDROWIE to nie tylko zwiększenie przywiązania do firmy, zmniejszenie absencji, ale realne oszczędności dla pracodawcy, wymierna korzyść finansowa. Obowiązkowe usługi medycyny pracy nie są obciążone podatkiem CIT i składką ZUS.

Wg badań CBOS aż 3/4 Polaków ma problem z uzyskaniem konsultacji specjalistycznej. Słuchamy naszych klientów. Dysponujemy jedną z największych sieci ponad 1800 placówek medycznych na terenie całego kraju. Umożliwiamy aż 5 różnych sposobów umówienia wizyty:


Dodatkowo, udostępniamy wygodną opcję telekonsultacji medycznych: przez chat, videochat lub telefon. Telemedycyna SALTUS to usługi medyczne na odległość, z dowolnego miejsca i o dogodnej porze. Telekonsultacje medyczne to zdalny dostęp do porad specjalistówm m.in.: alergologa, diabetologa, dermatologa, endokrynologa, internisty, kardiologa, onkologa, pediatry, pulmonologa. Więcej informacji o telemedycynie SALTUS TUTAJ

Skorzystaj z oferty i ciesz się minimalnym czasem oczekiwania na wizytę, którą zamówisz pod jednym numerem telefonu, w jednej z 1800 placówek w całym kraju.

 

SALTUS Ubezpieczenia w walce z COVID

W odpowiedzi na szczególną sytuację spowodowaną pandemią oraz rosnące zapotrzebowanie i zainteresowanie firm organizacją testów wykrywających koronawirusa u pracowników, uruchomilismy dodatkowy Pracowniczy Program Profilaktyczny: Walka z Covid.  

Grupowe ubezpieczenie zdrowotne "Walka z Covid" zapewnia pokrycie kosztów i organizację testów przesiewowych w siedzibie firmy - SZCZEGÓŁY OFERTY.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ - JAK i PO CO CHRONIĆ ZDROWIE PRACOWNIKA: ZDROWIEWPRACY.PL

 

.

Dokumenty do pobrania
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 01.10.2021) - AKTUALNE
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - KARTA IPID
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - MEDYCYNA PRACY KARTA IPID
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 01.04.2020)
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA (do umów zawieranych od 01.07.2019)
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - DEKLARACJA
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - ZGŁOSZENIE ROSZCZENIA – BORELIOZA
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - ZGŁOSZENIE ROSZCZENIA – REFUNDACJA
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - ZGŁOSZENIE ROSZCZENIA – PPP
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - SKIEROWANIE NA BADANIA MP
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - WNIOSEK Z MEDYCYNĄ PRACY
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - WNIOSEK EDYTOWALNY Z MEDYCYNĄ PRACY
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - WNIOSEK BEZ MEDYCYNY PRACY
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE - WNIOSEK EDYTOWALNY BEZ MEDYCYNY PRACY
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE – KATALOG USŁUG MEDYCZNYCH DLA POLIS KONTYNUOWANYCH (Warianty: POMARAŃCZOWY, ŻÓŁTY, ZIELONY, BŁĘKITNY, NIEBIESKI, CZERWONY)
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE – KATALOG USŁUG MEDYCZNYCH DLA POLIS NOWYCH (Warianty: KORALOWY, BURSZTYNOWY, RUBINOWY, SZMARAGDOWY, DIAMENTOWY)
GRUPOWE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE SALTUS ZDROWIE – DYSPOZYCJA ZMIANY DANYCH OSOBOWYCH
PRZYGOTOWANIE DO BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH
PRZYGOTOWANIE DO BADAŃ MEDYCYNY PRACY

Skontaktuj się z nami

Chciałbyś nabyć produkt? Masz pytania?

801 888 666

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".