Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

XII EDYCJA PROGRAMU "ŻYJ FINANSOWO"

XII EDYCJA PROGRAMU "ŻYJ FINANSOWO"

Z końcem czerwca zamknięta została XII edycja programu „Żyj finansowo” prowadzonego przez SKEF. SALTUS Ubezpieczenia był jednym z jego fundatorów.

„Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” to prowadzony przez SKEF od 2008 roku program, którego celem jest wszechstronna edukacja finansowa uczniów szkół ponadpodstawowych. W jego ramach opracowany został podręcznik oraz materiały pomocnicze dla nauczycieli prowadzących zajęcia. Co roku SALTUS Ubezpieczenia wspiera finansowo kolejne edycje programu, dzięki czemu podstawy wiedzy finansowej do tej pory poznało już ponad 7 tys. uczniów z ponad 100 szkół.

Wato także przypomnieć, że SALTUS Ubezpieczenia już wcześniej wspierał ten projekt edukacyjny nie tylko przekazując środki na realizację jego poprzednich edycji, ale także przygotował materiał dotyczący ubezpieczeń wzajemnych, który został dołączony do podręcznika „Żyj finansowo”. SALTUS Ubezpieczenia opracował także materiał szkoleniowy dla nauczycieli, przygotowujący ich do prowadzenia zajęć z uczniami w temacie ubezpieczeń w ramach projektu.

Więcej na temat projektu: https://www.skef.pl/zyj-finansowo/

 

ZYJ FINANSOWO

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".