Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Wsparliśmy bieg „Piątka od Serca”

WSPARLIŚMY BIEG "PIĄTKA OD SERCA"

2 grudnia odbył się charytatywny bieg „Piątka od Serca”. Dochód z imprezy przeznaczony został dla chorych dzieci z gdańskich Oddziałów Onkologii i Hematologii. W organizację imprezy mocno zaangażował się SALTUS Ubezpieczenia wraz z pracownikami jako Partner przedsięwzięcia.

Inicjatorem biegu charytatywnego była Natalia Wodyńska-Stosi, autorka bloga TriMama – jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób na Pomorzu, zajmujących się popularyzacją zdrowego trybu życia. Kilka lat temu wygrała z guzem mózgu i dla wielu osób stała się inspiracją, bo nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych. „Piątka od serca” to inicjatywa zorganizowana z potrzeby serca, poparta własnym bolesnym doświadczeniem. Kiedy prawie 6 lat temu, po udanej operacji opuszczała mury Centrum Onkologii w Warszawie, czuła, że dostała drugie życie. Wiedziała, że będzie chciała odwdzięczyć się światu. Stąd właśnie pomysł na bieg charytatywny, a środki pozyskane ze sprzedaży pakietów startowych, zostały przekazane na Dziecięce Oddziały Onkologii i Hematologii w Gdańsku.

Bieg odbył się 2 grudnia, a jego trasa prowadziła wokół Opływu Motławy w Gdańsku. Uczestnicy mieli do pokonania 5 km i byli klasyfikowani w dodatkowych kategoriach: Najszybsza Mama, Najszybszy Tata, Najszybsza Babcia, Najszybszy Dziadek, Najszybsza Studentka, Najszybszy Student. Do biegu zgłosiło się 250 uczestników (mimo zakładanego limitu 200 osób), a dochód ze sprzedaży pakietów startowych wyniósł 15 tys. zł. Pracownicy Saltus Ubezpieczeń ogromnie zaangażowali się w organizację, towarzyszącemu biegowi charytatywnego, kiermaszu świątecznego przygotowując rękodzieło oraz przepyszne ciasta. Dzięki temu zebrano dodatkowo prawie 4 500 zł. Pula jednak jest większa - uczestnicy oraz kibice chętnie też wrzucali pieniądze do puszek. Cała zebrana kwota przekroczyła 20 000 złotych.

Bieg „Piątka od Serca” odbył się dzięki wsparciu SALTUS Ubezpieczenia – towarzystwo mocno zaangażowało się w organizację imprezy jako jej Partner. W biegu wystartowała również 5 osobowa drużyna sportowa SALTUS Sport Team, a jedna z jej zawodniczek - Aneta Kokłowska zajęła trzecie miejsce w kategorii: „Najszybsza Mama”. SALTUS Ubezpieczenia od lat przeznacza wiele środków na wsparcie różnego rodzaju akcji charytatywnych, szczególnie tych, które działają na rzecz lokalnych wspólnot i osób potrzebujących pomocy.

TRI MAMA_1

TRI MAMA_2

TRI MAMA_3

TRI MAMA

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".