Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

SALTUS Ubezpieczenia wprowadził podwójne uwierzytelnianie (2FA) we współpracy z Secfense

SALTUS Ubezpieczenia wprowadził podwójne uwierzytelnianie (2FA) we współpracy z Secfense

SALTUS Ubezpieczenia wdrożył zaawansowane rozwiązanie zabezpieczające dane klientów w Portalu Pacjenta. Portal dedykowany jest posiadaczom ubezpieczenia zdrowotnego i gromadzi wrażliwe dane np. historię wizyt lekarskich. Dzięki współpracy z firmą Secfense, wprowadzono system uwierzytelniania (2FA), który znacząco podnosi poziom ochrony danych klientów. Dzięki temu klienci mają zapewnione bezpieczeństwo swoich danych na bardzo wysokim poziomie.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) to kluczowy element strategii bezpieczeństwa ubezpieczyciela, który umożliwia dodatkowe zabezpieczenie dostępu do konta. Rozwiązanie to polega na wymaganiu drugiego składnika uwierzytelnienia, oprócz standardowego loginu i hasła, co znacznie utrudnia dostęp osobom nieuprawnionym. W ramach 2FA użytkownicy mogą skorzystać z kodów wysyłanych SMS-em lub generowanych przez aplikację mobilną.

Decyzja o wdrożeniu tego rozwiązania została podjęta w odpowiedzi na wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oraz wymogi Rozporządzenia DORA dotyczące zarządzania ryzykiem ICT. Wybór padł na rozwiązanie firmy Secfense, które dzięki swojej elastyczności pozwala na zabezpieczenie wszystkich aplikacji webowych bez konieczności modyfikacji istniejących systemów – mówi Iwona Kondracka, Dyrektor Zarządzająca ds. Technologii i Cyfryzacji Ubezpieczeń w SALTUS Ubezpieczenia.

Rozwiązanie Secfense oferuje wybór drugiego składnika uwierzytelniania przez klienta, co pozwala użytkownikom na dostosowanie sposobu zabezpieczenia do ich indywidualnych potrzeb. Zostało ono wyróżnione za innowacyjność na rynku finansowym podczas tegorocznego Kongresu Insurance Forum.

User Access Security Broker firmy Secfense wykorzystuje najnowsze standardy bezpieczeństwa, takie jak FIDO2, zapewniając przy tym niezależność od dostawców dotychczasowych systemów. Dzięki temu SALTUS Ubezpieczenia może zaoferować swoim klientom najwyższy poziom ochrony danych przy zachowaniu komfortu korzystania z aplikacji webowych Towarzystwa Ubezpieczeniowego – dodaje Krzysztof Góźdź, Sales Director z Secfense.

Wprowadzenie podwójnego uwierzytelniania to tylko pierwszy krok w naszej strategii bezpieczeństwa. Kolejnym będzie wdrożenie wieloskładnikowego uwierzytelniania (MFA) w innych procesach i usługach, by systematycznie rozszerzać ochronę. Jesteśmy przekonani, że wprowadzone zmiany nie tylko spełnią oczekiwania naszych klientów, ale także umocnią naszą pozycję w obszarze cyberbezpieczeństwa na rynku ubezpieczeniowym – podsumowuje Iwona Kondracka.

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".