Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

SALTUS Ubezpieczenia udostępnia samodzielne zamawianie teleporad lekarskich

SALTUS Ubezpieczenia udostępnia samodzielne zamawianie teleporad lekarskich

Od początku kwietnia osoby korzystające z indywidualnych i grupowych ubezpieczeń zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia mogą już samodzielnie umawiać się na telekonsultacje internistyczne i specjalistyczne na stronie internetowej saltus.pl i w aplikacji mobilnej SALTUS Zdrowie.

Do tej pory rezerwowanie teleporad odbywało się za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt. W ten sposób ubezpieczeni mogą zarezerwować konsultacje u lekarzy niemal 30 specjalności.

Umawianie telekonsultacji naszym ubezpieczonym przez CUW zawsze przebiegało sprawnie, ale był to jeden dodatkowy krok, który, choć nieznacznie, to przedłużał cały proces. Zdajemy sobie sprawę, że podstawą skutecznego leczenia, jest możliwość szybkiego skontaktowania się z lekarzem i uzyskania pomocy. Dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić system do samodzielnego zamawiania telekonsultacji za pośrednictwem naszej strony internetowej i aplikacji mobilnej. Wygoda naszych ubezpieczonych, user experience są u nas zawsze na pierwszym miejscu – mówi Xenia Kruszewska, Dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych w SALTUS Ubezpieczenia.

System zapewnia aktualizowany na bieżąco podgląd dostępnych terminów rozmów z poszczególnymi lekarzami. Dzięki temu za pomocą zaledwie kilku kliknięć pacjenci mogą umówić się na połączenie z lekarzem nawet w ciągu godziny.

 

Prawie 30 specjalistów w telefonie

Partnerem SALTUS Ubezpieczenia w realizacji tych świadczeń jest HomeDoctor, firma o bogatym doświadczeniu, współpracująca z wieloma podmiotami działającymi na rynku prywatnych usług medycznych. Dzięki temu nasi ubezpieczeni mają dostęp telefoniczny do lekarzy około 30 specjalizacji, w tym następujących: alergologa, neurologa, pulmonologa, alergologa dziecięcego, otolaryngologa dziecięcego, diabetologa, psychologa, dermatologa dziecięcego, dermatologa, ginekologa, nefrologa, pediatry, endokrynologa, gastroenterologa dziecięcego, nefrologa dziecięcego, ortopedy, urologa, otolaryngologa, internisty, gastroenterologa, diabetologa dziecięcego, kardiologa, pulmonologa dziecięcego, kardiologa dziecięcego.

Warto też pamiętać, że konsultacje mogą się obywać zarówno po polsku, po angielsku, jak i w języku ukraińskim.

Cieszę się, że wspólnie z SALTUS Ubezpieczenia będziemy mogli szybko i efektywnie pomagać pacjentom w uzyskaniu porad medycznych. Obserwujemy rozwój towarzystwa już od dłuższego czasu i cenimy SALTUS za profesjonalizm, a przede wszystkim skuteczność w szybkim świadczeniu pomocy ubezpieczonym. Chętnie podejmujemy się nowego wyzwania i wierzymy, że ubezpieczeni docenią komfort samodzielnego umawiania się na wizyty zdalne – mówi Szymon Horaczuk, Założyciel i Członek Zarządu HomeDoctor.

Dzięki współpracy z setkami lekarzy różnych specjalizacji HomeDoctor jest w stanie zapewnić połączenie z internistą, pediatrą nawet w ciągu godziny. W przypadku konsultacji specjalistycznych zazwyczaj odbywa się to nie dłużej niż w 24 godziny.

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".