Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

SALTUS UBEZPIECZENIA PO RAZ DRUGI Z TYTUŁEM ETYCZNEJ FIRMY

SALTUS UBEZPIECZENIA PO RAZ DRUGI Z TYTUŁEM ETYCZNEJ FIRMY

SALTUS Ubezpieczenia otrzymał prestiżowy tytuł ETYCZNEJ FIRMY, przyznawany przez kancelarię PwC Polska oraz Puls Biznesu.

Po raz drugi już SALTUS Ubezpieczenia został nagrodzony za działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, wyróżniając się na tle innych przedsiębiorstw w Polsce.

Konkurs Etyczna Firma, jako jedyny na rynku, już od 7 lat, wyróżnia najlepsze wzorce postępowania w biznesie. Jego podstawowym celem jest szerzenie norm i wartości moralnych oraz nagradzanie firm, dla których kodeks etyki nie jest jedynie elementem marketingowym, ale żyje nim cała organizacja.

Jesteśmy dumni z otrzymanego tytułu. Nagroda jest potwierdzeniem właściwie obranego kierunku naszej pracy i zaangażowania we wdrożenie i rozwój procedur whistleblowing oraz inicjatyw zgodnych z zasadami etyki biznesu, a także promujących etyczne postawy. Dbamy, aby etyka i odpowiedzialność społeczna były nie tylko efektem, ale także fundamentem działalności SALTUS Ubezpieczenia – mówi Robert Łoś prezes zarządu SALTUS Ubezpieczenia.

Od lat staramy się udowodnić, że budowanie pozycji rynkowej wiąże się także z realizacją wyznaczonej polityki CSR. Zaangażowanie w działania społeczne jest ważnym elementem, który wpływa na postrzeganie każdej firmy. Jednak ważne jest także, by taka działalność wiązała się nie tylko z chęcią budowy wizerunku, ale wypływała z potrzeby pomagania i miała jasno określony charakter. SALTUS Ubezpieczenia spełnia się na polu wsparcia w budowaniu bezpieczeństwa, godnego życia czy pomocy w ochronie zdrowia. To najważniejsze wartości – dodaje prezes Robert Łoś.

Kryteria przyznawania nagrody są bardzo wymagające i rygorystyczne, a udział w konkursie jest nieodpłatny. SALTUS Ubezpieczenia znalazł się w ścisłym gronie zaledwie 12 firm w kategorii „Dużych firm”, spośród 116 zgłoszonych w tegorocznej edycji.

Wraz z SALTUS Ubezpieczenia do ścisłego grona laureatów weszły następujące firmy:

CCC, Polpharma, CBRE, ITMAGINATION, Allegro, EUROBOX Polska, Asseco, Totalizator Sportowy, STU ERGO Hestia SA, Intel Technology Poland, Prologis Poland Management.

Laureaci:

https://etycznafirma.pb.pl/wp-content/uploads/2021/03/Etyczna-Firma-2020-mala-1.pdf

Więcej informacji:

https://etycznafirma.pb.pl/

ety

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".