Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

SALTUS Ubezpieczenia na II Forum Zdrowia Pracownika

SALTUS UBEZPIECZENIA NA II FORUM ZDROWIE PRACOWNIKA

  • Na początku kwietnia Xenia Kruszewska z SALTUS Ubezpieczenia była prelegentem na II Forum Zdrowie Pracownika.
  • Głównymi wyzwaniami stojącym przed firmami jest sprostanie problemom zdrowotnym zróżnicowanej wiekowo grupy pracowników oraz zapewnienie im dostępu do odpowiedniej profilaktyki zdrowotnej.
  • SALTUS Ubezpieczenia oferuje różne programy profilaktyczne, które można dostosować do branży i struktury wiekowej zatrudnionych.

Na początku kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się II edycja Forum Zdrowie Pracownika, w którym udział wzięli dyrektorzy i menedżerowie HR oraz CEO różnych firm. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: Przez dobrostan do celu. Zgromadzeni w Warszawie specjaliści i goście dyskutowali przede wszystkim o tym, jak zmniejszyć poziom absencji i poprawić kondycję zatrudnionych osób, prowadzić politykę pro-zdrowotną w firmie oraz dobrać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne lub pakiet usług medycznych.

Jednym z prelegentów była Xenia Kruszewska, Dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych SALTUS Ubezpieczenia, która w swoim wystąpieniu skupiła się na zagadnieniu dostosowania polityki zdrowotnej firmy do zróżnicowanej wiekowo załogi, pod tytułem: Między młotem a kowadłem - zdrowie Millenialsów i Seniorów w jednej firmie.

- Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że wskaźnik zatrudnienia osób powyżej 50. roku życia nieustająco rośnie, co wynika m.in. ze starzenia się społeczeństwa. Drugim wyzwaniem jest fakt, że młodzi pracownicy, z pokolenia Y i Z borykają się z większą liczbą problemów zdrowotnych niż przedstawiciele pokolenia X w ich wieku. Dlatego program działań zdrowotnych firmy powinien uwzględniać nie tylko dostęp do doraźnej pomocy medycznej, ale również odpowiednich działań profilaktycznych - zauważa Xenia Kruszewska.

W swoim wystąpieniu przedstawiła ona, z jakimi problemami zdrowotnymi zmagają się pracownicy oraz jakie programy profilaktyczne oferuje SALTUS Ubezpieczenia w ramach grupowych umów ubezpieczenia. Wskazała również, na które z nich szczególną uwagę powinni zwrócić pracodawcy w zależności od branży i struktury wiekowej zatrudnionych osób.

W trakcie konferencji goście spotkania mogli również zapoznać się z ofertą SALTUS Ubezpieczenia na stoisku promocyjnym firmy.

Forum

forum 2

forum 3

 
zdjęcia od Nowoczesna Firma SA Digital Knowledge Village

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".