Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

SALTUS Ubezpieczenia drugi rok z rzędu Dobrą Marką

·         SALTUS Ubezpieczenia ponownie otrzymał tytuł DOBRA MARKA – Jakość, Zaufanie, Renoma.

·         Firmę uhonorowano w ramach kategorii „Ubezpieczenia zdrowotne”.

·         Nagroda przyznawana jest najlepszym, cieszącym się największym zaufaniem i renomą markom w poszczególnych branżach.

 

Rywalizacja firm o tytuł Dobrej Marki trwa już od dziewięciu lat. SALTUS Ubezpieczenia już po raz drugi, podobnie jak rok wcześniej, znalazł się wśród laureatów. W najnowszej edycji triumfował w kategorii „Ubezpieczenia zdrowotne”, a rok wcześniej został wskazany jako „Odkrycie Roku”. Wyróżnienia przyznawane są przez redakcję cyklu Biznes Trendy w dzienniku Rzeczpospolita na podstawie badań konsumenckich. Ich celem jest określenie wartości, aktywności i rozpoznawalności marek w poszczególnych kategoriach branżowych. Analizowane są m.in. pozycja rynkowa, jakość produktów lub usług oraz zaufanie konsumentów.

– Ponowne uhonorowanie nas tytułem Dobrej Marki niezmiernie nas cieszy i potwierdza, że ubezpieczeni doceniają nasze wysiłki w kreowaniu przyjaznego i przydatnego produktu. Nie spoczywamy jednak na laurach. W tym roku chcemy szczególny nacisk położyć na edukację naszych klientów i wspólnie z pracodawcami zachęcać do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. Warto pamiętać, że ważnym elementem zdrowego stylu życia są nie tylko prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna, ale też systematyczne sprawdzanie stanu zdrowia – mówi Joanna Karawacka, Manager ds. Marketingu i PR w SALTUS Ubezpieczenia.

W tym celu ubezpieczyciel opracował 10 programów zdrowotnych, dostępnych w ramach posiadanej polisy, wspierających m.in. profilaktykę onkologiczną, kardiologiczną czy endokrynologiczną.

SALTUS Ubezpieczenia proponuje odmienny, od powszechnego na rynku, sposób konstrukcji produktu. Oferowane pakiety różnią się od siebie liczbą dostępnych w ciągu roku wizyt i badań, a nie ich zakresem. Dzięki temu niezależnie od wariantu otrzymuje się możliwość skorzystania z tego samego rodzaju świadczeń. Ubezpieczony zyskuje dostęp do ponad 30 specjalistów oraz 300 podstawowych i specjalistycznych badań.


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".