Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

SALTUS NABYWA UDZIAŁY W MACIF

SALTUS NABYWA UDZIAŁY W MACIF

W dniu 14 stycznia 2019 SALTUS TUW, działający pod marką SALTUS Ubezpieczenia, oraz Mutuelle Assurance des Commercants et Industriels de France et des cadres et salariés de l'Industrie et du Commerce i Mutavie Société Européenne podpisały umowę nabycia przez SALTUS TUW udziałów w Macif Życie TUW z siedzibą w Warszawie. Umowa wejdzie w życie z chwilą uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.
Macif pozostanie częścią polskiego sektora ubezpieczeń wzajemnych.


Grzegorz Buczkowski, wiceprezes zarządu SALTUS TUW, komentuje:
"Jesteśmy wdzięczni naszym francuskim przyjaciołom za decyzje, dzięki którym Macif Życie TUW pozostanie częścią polskiego sektora ubezpieczeń wzajemnych. Połączenie naszej siły kapitałowej, kompetencji i doświadczenia pracowników obu Towarzystw pozwoli na oferowanie naszym wspólnym ubezpieczonym nowoczesnych i korzystnych produktów ubezpieczeniowych".
Grupa Macif dodaje:
"Grupa Macif przyjmuje z radością to porozumienie między dwoma zakładami ubezpieczeń wzajemnych. Mamy nadzieję, że w jego wyniku rynek ubezpieczeń wzbogaci się o nową ofertę produktów przygotowanych przez specjalistów z obu towarzystw".


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".