Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Odznaki PIU „Za zasługi dla ubezpieczeń”

Odznaki PIU „Za zasługi dla ubezpieczeń”

Polska Izba Ubezpieczeń po raz kolejny przyznała odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń” ekspertom i zasłużonym przedstawicielom rynku. W tym roku nagrodzono 100 osób za wyróżniającą się działalność na rzecz rynku ubezpieczeniowego.

W tym zaszczytnym gronie znalazły się dwie osoby z SALTUS Ubezpieczenia: Iwona Kondracka, Dyrektor Zarządzający ds. Technologii i Cyfryzacji Ubezpieczeń oraz Małgorzata Karnowska, Dyrektor Działu Prawnego.

Odznaki są przyznawane za szczególny wkład w działania na rzecz rynku ubezpieczeniowego, m.in. przez działalność edukacyjną i podnoszenie świadomości ubezpieczeniowej, pracę społeczną na rzecz rozwoju rynku ubezpieczeniowego czy zaangażowanie w rozwój samorządu ubezpieczeniowego.

Serdecznie gratulujemy laureatom, ale przede wszystkim naszym koleżankom. Jesteśmy dumni, że dołączyły do tego prestiżowego grona. Cieszymy się, że wysokie kompetencje oraz wieloletnie zaangażowanie Iwony i Małgosi zostały docenione również przez Polską Izbę Ubezpieczeń.
 
Ogromne gratulacje!!

 

Na zdjęciu (PIU) od lewej: Grzegorz Prądzyński, Prezes Zarządu PIU, Małgorzata Karnowska, Dyrektor Działu Prawnego w SALTUS Ubezpieczenia oraz Iwona Kondracka, Dyrektor Zarządzający ds. Technologii i Cyfryzacji Ubezpieczeń w SALTUS Ubezpieczenia.

iwona

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".