Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Mecz kaszubski Trefla Gdańsk z Cuprumem Lubin

Mecz kaszubski Trefla Gdańsk z Cuprumem Lubin

Takich emocji nie było dawno w gdańskiej Ergo Arenie. 14 lutego odbyło się niesamowite widowisko – siatkarski mecz Trefla Gdańsk z Cuprumem Lubin. Wydarzenie zgromadziło niemal 10 tys. widzów, w tym blisko 6500 dzieci i młodzieży uczących się na co dzień języka kaszubskiego.

10 tys. kibiców w Ergo Arenie to najwyższy wynik frekwencyjny Trefla Gdańsk. Był to także już piąty tzw. Kaszubski Mecz. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze.

Uczniowie z Kaszub przybyli do hali na granicy Gdańska i Sopotu w ramach finału konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”, którego tematyka w tym roku nawiązywała do 100-lecia zaślubin Polski z morzem. Ideą konkursu jest poszerzanie wiedzy o małej ojczyźnie, jak również integracja dzieci i młodzieży interesującej się swoim regionem. Organizatorzy konkursu zwracają także uwagę na propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Stąd finał konkursu miał miejsce podczas meczu. SALTUS Ubezpieczenia był sponsorem wydarzenia.

 

mecz kaszubski

Fot. 058sport.pl

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".