Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Marcin Załęski nowym Dyrektorem Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych i Pracowniczych

Marcin Załęski nowym Dyrektorem Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych i Pracowniczych w SALTUS Ubezpieczenia

Od 1 października Marcin Załęski zastąpił Xenię Kruszewską na stanowisku Dyrektora Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych i Pracowniczych w SALTUS Ubezpieczenia. Xenia Kruszewska wróciła do praktyki lekarskiej, ale nadal będzie wspierać ubezpieczyciela w rozwoju produktów zdrowotnych jako doradca.

Z początkiem miesiąca nastąpiła kluczowa zmiana w Dziale Ubezpieczeń Zdrowotnych i Pracowniczych SALTUS Ubezpieczenia. Jego kierownictwo przejął Marcin Załęski, który do tej pory był Managerem ds. Projektów i Rozwoju Sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych. W dalszym dynamicznym rozwoju marki w tym obszarze będzie go wspierała Beata Tylke, która od lipca jest dyrektorem sprzedaży tych produktów.

Cieszę się, że tak doświadczony ekspert przejął ster jednego z naszych kluczowych działów. Jego wiedza oraz doświadczenie w obszarze ochrony zdrowia na pewno przyczynią się do sukcesywnego wzbogacania naszej oferty i zwiększania udziału SALTUS w tym sektorze rynku ubezpieczeń. Chciałbym też podziękować Xeni Kruszewskiej za ogromny wkład w rozwój naszej firmy i rekomendację Marcina Załęskiego na jej sukcesora – mówi Robert Łoś, Prezes SALTUS Ubezpieczenia.

Marcin Załęski jest od lat związany z branżą medyczną. Przez 7 lat pracował w POLMED S.A., gdzie zdobył doświadczenie na każdym szczeblu zarządzania infolinią medyczną oraz w późniejszym czasie również prywatną placówką medyczną - od konsultanta po kierownika dwóch centrów medycznych na Śląsku. Był odpowiedzialny m.in. za: umawianie i koordynowanie  realizacji świadczeń na infolinii, organizację usług medycznych w placówkach, zatrudnianie personelu medycznego i niemedycznego, koordynowanie pracy zespołów recepcyjnych i pielęgniarskich oraz dbanie o wysoką jakość świadczonych usług. Z SALTUS Ubezpieczenia związany jest od stycznia 2021 r. Dotychczas był Managerem ds. Projektów i Rozwoju Sprzedaży odpowiedzialnym za poszerzanie dostępności usług medycznych dla ubezpieczonych.

– Xenia Kruszewska wysoko zawiesiła poprzeczkę, ale wierzę, że uda mi się skutecznie kontynuować zapoczątkowany przez nią rozwój produktów zdrowotnych SALTUS Ubezpieczenia. Jest ona jednym z największych autorytetów w branży, współtworzyła ten rynek i przez kilkanaście miesięcy wspólnej pracy w SALTUS wiele się od niej nauczyłem. Liczę, że ta wymiana doświadczeń już w niedalekiej przyszłości przyniesie wymierne efekty. Przed nami czas intensywnej pracy, a celem jest dalsze wzmacnianie pozycji i rozpoznawalności SALTUS Ubezpieczenia wśród klientów – dodaje Marcin Załęski.

Xenia Kruszewska była związana z SALTUS Ubezpieczenia od początku 2019 r. W tym czasie zredefiniowała ofertę zdrowotną ubezpieczyciela, zwłaszcza w obszarze ubezpieczeń grupowych dla firm. Z wykształcenia jest lekarzem i teraz, z przyczyn osobistych, zdecydowała się wrócić do swojego pierwszego zawodu. Jednak nadal będzie wspierała ubezpieczyciela w roli doradcy.

– Marcin Załęski jest wysokiej klasy ekspertem, który od lat związany jest z rynkiem prywatnych świadczeń zdrowotnych. Zatem był naturalnym wyborem, najodpowiedniejszą osobą, do kierowania rozwojem SALTUS w tym obszarze. Jest osobą o dużej wiedzy na temat potrzeb medycznych Polaków. Zmiana była przygotowywana od kilku miesięcy. Wierzę zatem, a nawet jestem pewna, że w pełni sprosta ambitnemu zadaniu, które przed nim stoi – mówi Xenia Kruszewska.

 

 

Marcin Załęski

marcin

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".