Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

E-SKIEROWANIE JUŻ OBOWIĄZKOWE

E-SKIEROWANIE JUŻ OBOWIĄZKOWE

8 stycznia 2021 br. weszła w życie ważna zmiana w systemie opieki zdrowotnej - zmienił się system wystawiania skierowań.

Teraz skierowania wystawiane przez placówki NFZ mają tylko formę elektroniczną. E-skierowanie jest automatycznie przypisywane do wybranej placówki i nie można go zrealizować w innej, co może być znacznym utrudnieniem dla pacjenta.

UWAGA: Zasada ta jednak nie obowiązuje świadczeń i konsultacji prywatnych, więc skierowania wystawiane w ramach ubezpieczenia SALTUS Zdrowie będzie można otrzymać także w formie papierowej, a na ich realizację umówić się w dowolnej placówce.

Więcej informacji na temat e-skierowań NFZ:

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/e-skierowanie-juz-obowiazkowe

 

Przypominamy, że osoby, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne SALTUS Zdrowie mogą w szybki i prosty sposób umówić wizytę lub konsultację medyczną poprzez darmową aplikację mobilną SALTUS ZDROWIE. Aplikacja umożliwia również przesyłanie skierowań na badania.

Więcej informacji o korzyściach aplikacji: TUTAJ

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".