Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

ĆWIERĆ WIEKU DOŚWIADCZEŃ – JUBILEUSZ SALTUS UBEZPIECZENIA

ĆWIERĆ WIEKU DOŚWIADCZEŃ – JUBILEUSZ SALTUS UBEZPIECZENIA

W 2020 roku SALTUS Ubezpieczenia świętuje jubileusz 25-lecia działalności na rynku ubezpieczeniowym. Ćwierć wieku temu, jeszcze jako TUW Praca, wystawiliśmy pierwszą polisę. Od tego czasu ubezpieczyliśmy ponad milion klientów.

25 lat historii firmy to 25 lat historii naszych pracowników. To przede wszystkim ich zaangażowanie i profesjonalizm przyczyniły się do dynamicznego rozwoju SALTUS Ubezpieczenia.

Zadowoleni klienci, sprawdzeni partnerzy biznesowi, nowoczesne produkty, wysokie wskaźniki finansowe – to z pewnością osiągnięcia, którymi możemy się pochwalić. Od 25 lat SALTUS Ubezpieczenia rozwija swoją ofertę na wielu płaszczyznach, zapewniając – dzięki połączonym siłom dwóch towarzystw – pełną gamę ubezpieczeń majątkowych i życiowych. Szczególnym powodem do dumy są ubezpieczenia zdrowotne, które, znacząco ostatnio zmodyfikowane i unowocześnione, budzą ogromne zainteresowanie i stają się nierzadko pierwszym wyborem klientów poszukujących opieki zdrowotnej, tak obecnie potrzebnej.

Tegoroczny jubileusz SALTUS Ubezpieczenia z racji pandemii koronawirusa świętujemy raczej skromnie. W czasie trwającego zamrożenia gospodarki skupiliśmy się na tym, co najważniejsze. Dlatego postanowiliśmy część środków z planowanych aktywności jubileuszowych przekazać na rzecz wsparcia sieci Szpitali Pomorskich w walce z Covid-19.

Dodatkowo, SALTUS Ubezpieczenia, wraz z innymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, przyłączył się do akcji Polskiej Izby Ubezpieczeń, mającej na celu pomoc chorym lub z podejrzeniem Covid-19. Wspólnie finansujemy pracę 100 dodatkowych konsultantów na call center Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Miłym zakończeniem obchodów jubileuszu SALTUS Ubezpieczenia był koncert Justyny Steczkowskiej, która w tym roku również świętuje 25-lecie pracy artystycznej. Mieliśmy przyjemność być mecenasem tego niezwykłego wydarzenia, na które już teraz Państwa serdecznie zapraszamy:

https://www.youtube.com/watch?v=fN_VeeO7gpM

Niech te piękne dźwięki i obrazy umilą nam czas i będą swoistym signum temporis mijającego roku.


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".