Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Bursztynowy Koncert Gwiazd

Bursztynowy Koncert Gwiazd

12 października 2019 r. w Centrum św. Jana w Gdańsku odbył się kolejny Bursztynowy Koncert Gwiazd. To już IX edycja wydarzenia, które wspiera SALTUS Ubezpieczenia.

Fundacja „Sztuka Życia – Niepokonani” od lat otacza opieką i wsparciem seniorów i osoby niepełnosprawne z Pomorza. Najważniejszym celem organizacji jest nie tylko pomoc w aktywizacji fizycznej, ale także przywrócenie do życia społecznego osób w podeszłym wieku. Są one bowiem szczególnie narażone, ze względu na słabość fizyczną, na izolację w swoich mieszkaniach. Stąd wyjście z inicjatywą organizacji imprez, które nie tylko są rozrywką, ale także ułatwieniem kontaktu z innymi.

12 października w Centrum św. Jana w Gdańsku przy wsparciu SALTUS Ubezpieczenia odbył się występ „Śpiewające fortepiany” w ramach Bursztynowego Koncertu Gwiazd. Ponad 400 seniorów z Pomorza mogło zobaczyć i usłyszeć pianistów Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana oraz solistów: Joannę Stefańską-Matraszek i Ireneusza Miczkę, którzy wykonali utwory łączące muzykę klasyczną i rozrywkową, okraszając występ licznymi anegdotami.

Koncert odbył się dzięki wsparciu SALTUS Ubezpieczenia, a środki zebrane ze sprzedaży cegiełek – biletów wstępu, zostaną przeznaczone na realizację działań statutowych Fundacji.

 

Zdjęcia - własność Fundacji "Sztuka Życia - Niepokonani"

koncert niepokonani

koncert bursztynowy

 

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".