Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

APLIKACJE NA ZDROWIE!

APLIKACJE NA ZDROWIE!

 

Rozwój nowych technologii nie omija również obszaru opieki nad zdrowiem, stąd aplikacje, które mają zastosowanie na urządzeniach mobilnych, bardzo dynamicznie znalazły swoje miejsce na naszych tabletach, czy smartfonach.

Żyjemy w czasach, gdy życie praktycznie w całości przeniosło się do sieci, standardem stały się aplikacje pomagające w utrzymaniu dobrej formy, badające poziom wysiłku fizycznego, motywujące do aktywności sportowych, czy monitorujące nasze zdrowie i zbędne kilogramy.

Co ciekawe, wiele spośród dostępnych aplikacji pozwala kontrolować nasze drobne nawyki, czy czynności dnia codziennego, o których nie zawsze pamiętamy, a przestrzeganie których wpływa bezpośrednio na stan naszego zdrowia. Dobrym przykładem może być aplikacja, która monitoruje nasze codzienne spożycie wody i przypomina o konieczności uzupełnienia dziennej ilości płynów.

Inne zaś aplikacje są odpowiedzią na problemy ze snem. Z pomocą analizy dźwięku określają, w jakiej fazie snu aktualnie jesteśmy. Poprzez telefon, który powinien znajdować blisko łóżka, aplikacja rozpoznaje i interpretuje ruchy ciała. Jeśli zbliża się godzina, na którą nastawiliśmy budzik, ustala chwilę, w której wchodzimy w najpłytszą fazę snu i właśnie w czasie jej trwania włącza odgłos budzika.

Kolejna aplikacja daje wsparcie w ciężkiej niekiedy decyzji porzucenia palenia. Po wprowadzeniu danych do profilu użytkownika, narzędzie pozwala na określenie dokładnej kwoty zaoszczędzonej na niespalonych paczkach papierosów, wskazując informację o przewidywanej, rocznej kwocie zaoszczędzonych pieniędzy. Wsparcie byłego palacza dają również statystyki, które informują o godzinach wolnych od nikotyny, ilości niespalonych papierosów, czy wskazujących czas o jaki wydłużyło się nasze życie.

Do chyba najbardziej popularnych należą aplikacje, które wspierają ciężkie niekiedy wyzwanie, jakim jest chęć redukcji zbędnych kilogramów. Narzędzie może skanować kody kreskowe i wyświetlać zawartość składników odżywczych, w tym kalorii, tłuszczu, białka, węglowodanów, cukru, błonnika czy cholesterolu. Kalkulator posiłków pozwala dodawać, analizować i zapisywać własne przepisy. Obszerna baza produktów daje możliwość natychmiastowego przeliczenia kalorii oraz wskazanie ćwiczeń i wysiłku, który musimy zaangażować w ich neutralizację.


259 000 - liczba aplikacji zdrowotnych w 2016 r.

W sklepie Google Play dostępnych jest 105 000, w Apple Store – 126 000. To wzrost o 57% w stosunku do roku 2015.
(Raport OSOZ Edycja 2017)


Autorzy części z tych aplikacji poszli dalej i udostępnili funkcjonalności, które umożliwiają nam wstępną diagnozę chorób i towarzyszących dolegliwości, bieżący monitoring stanu zdrowia, czy konsultacje poprzez zastosowanie telemedycyny. Tworzonych jest coraz więcej rozwiązań dedykowanych lekarzom, szpitalom, przewlekle chorym czy nawet ich bliskim.

Szacuje się, że aktualnie dostępnych jest już ponad 260 000 aplikacji stworzonych z myślą o zachowaniu zdrowia. Ponad 3 mld. to liczba pobrań i instalacji na urządzeniach mobilnych. Natomiast o skali zainteresowania może świadczyć fakt, że tworzeniem aplikacji wspierających rynek „iZdrowia” zajmuje się ponad 58 000 firm na świecie.


3 200 000 000 - prognozowana na 2016 rok liczba pobrań aplikacji zdrowotnych na całym świecie

(wzrost 7% w stosunku do roku 2015)
(Raport OSOZ Edycja 2017)


Warto pamiętać, że aplikacja SALTUS ZDROWIE jako jedna z pierwszych umożliwiła korzystającym z niej mobilne umawianie wizyt, dała wgląd do historii wizyt oraz badań. W prosty, intuicyjny sposób można wybrać poszukiwanego specjalistę, placówkę zdrowia i wskazać pożądany termin wizyty.

Jak przystało na nowoczesne, mobilne narzędzie, aplikacja oferuje możliwość skorzystania z geolokalizacji, która ułatwia nie tylko wybór najbliższej placówki, ale również podpowiada optymalną ścieżkę dotarcia do niej. Na dzień przed planowaną konsultacją użytkownik otrzyma również stosowne powiadomienie. Poprzez wbudowany czat z infolinią można uzyskać pomoc w czasie rzeczywistym, bez potrzeby dzwonienia.

Dobrze jeśli tego typu aplikacja jest nie tylko interesującym gadżetem, ale daje dostęp do użyteczności, które realnie upraszczają nam dostęp do świadczeń medycznych.


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".