Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

INFORMACJE DLA KLIENTÓW MACIF ŻYCIE TUW (obecnie AMERIGO ŻYCIE TUW w likwidacji)

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 04 maja 2020 r., za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego, wszystkie umowy ubezpieczenia zawarte z MACIF Życie Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych z siedzibą w Warszawie (obecnie AMERIGO Życie TUW w likwidacji) zostały przeniesione do SALTUS Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Spółki Akcyjnej z siedzibą w Sopocie (SALTUS TU ŻYCIE SA).

Poczynając od wyżej wskazanej daty, stali się Państwo automatycznie Klientami SALTUS TU ŻYCIE SA.

SALTUS TU ŻYCIE SA zapewnia ciągłość ochrony ubezpieczeniowej, wynikającej z podpisanych przez Państwa umów ubezpieczenia z MACIF Życie TUW, na niezmienionych warunkach.

Wszystkie  procesy obsługowe oraz likwidacja roszczeń będą realizowane przez SALTUS TU ŻYCIE SA.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z szerokiej oferty nowoczesnych produktów SALTUS Ubezpieczenia.

SALTUS Ubezpieczenia to wspólna marka dwóch towarzystw ubezpieczeniowych: SALTUS TUW (ubezpieczenia majątkowe i osobowe) oraz SALTUS TU ŻYCIE SA (ubezpieczenia na życie). SALTUS TUW, podobnie jak Macif Życie TUW, działa w formule Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. W ciągu 25 lat działalności SALTUS Ubezpieczenia obsłużył już ponad milion Klientów. Oba Towarzystwa zaliczają się do najbezpieczniejszych na polskim rynku ubezpieczeń. Wskaźniki wypłacalności SALTUS, będące funkcją siły kapitałowej, należą do najwyższych, zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Sprawdź naszą ofertę ubezpieczeń: saltus.pl 

 

Jesteś klientem MACIF Życie TUW (obecnie AMERIGO Życie TUW w likwidacji)? Dowiedz się więcej:

Jesteś agentem MACIF Życie TUW (obecnie AMERIGO Życie TUW w likwidacji)? Dowiedz się więcej:

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".