Szanowni Państwo,


w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał w dniu 10 marca 2020 r. Komunikat w sprawie schematu postępowania dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Nocnej oraz Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/komunikat-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-schematu-postepowania-dla-poz-i-nisoz, a jego przekaz mówi, że placówki medyczne, w których świadczone są porady lekarzy internistów, pediatrów i lekarzy medycyny rodzinnej stosują się do zaleceń GIS i wymagają przed umówieniem wizyty Pacjenta/Ubezpieczonego kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia ankiety wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Zalecane jest również, by: W związku w powyższymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, respektowanymi przez polskie placówki medyczne, zalecamy, by w ciągu najbliższych dni zamawiać - za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt SALTUS Ubezpieczenia - telekonsultacje lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów, a w wypadku konieczności przeprowadzenia stacjonarnej wizyty lekarskiej prosimy o umawianie się bezpośrednio w wybranej placówce, a następnie zgłoszenie tego faktu do Centrum Umawiania Wizyt celem potwierdzenia.

Takie postępowanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dla Państwa sytuacji, gdy placówka odmówi zrealizowania porady/usługi medycznej powołując się na ww. Komunikat GIS. Przypominamy, że nasi Ubezpieczeni mają możliwość umówienia TELEKONSULTACJI, nie tylko u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lecz również u specjalistów, prosimy o korzystanie z tej możliwości w pierwszej kolejności. Wystarczy zgłosić taką konieczność za pośrednictwem Centrum Umawiania Wizyt.
Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, mamy nadzieję, że wdrożone przez służby publiczne restrykcje i ograniczenia, pozwolą na jak najszybsze wyeliminowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Ubezpieczenie dla motocyklistów UniRider

Motocykl to symbol wolności, niezależności i przygody. Komu z nas motocyklowa jazda nie kojarzy się z rozwianym włosem i charakterystycznym rykiem silnika?! Ale jak zadbać, aby jazda ukochaną maszyną była na równi - przyjemna i bezpieczna?


Popularność jednośladów wzrasta. Niestety z roku na rok rośnie także liczba wypadków z ich udziałem. Blisko 3/4 wypadków z udziałem motocyklistów powodowanych jest jednak przez innych użytkowników ruchu – tak wynika z raportu Instytutu Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej. 

Chcemy chronić motocyklistów, dlatego wraz z największą multiagencją ubezpieczeniową w Polsce - Unilink SA stworzyliśmy pakiet UniRider.

UniRider to kompleksowe rozwiązanie dla motocyklistów w razie wypadku skutkującego uszkodzeniem ubioru, kasku lub bagażu, a także uszczerbkiem na zdrowiu i koniecznością rehabilitacji. 

UniRider to ochrona zdrowia i mienia, gwarantująca:

  • wypłatę odszkodowania w wyniku nieszczęśliwego wypadku w ruchu drogowym,
  • wypłatę odszkodowania za całkowitą niezdolność do samodzielnej egzystencji,
  • wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu,
  • wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadu w ruchu drogowym, już od 2-go dnia pobytu w szpitalu!
  • ubezpieczenie stroju motocyklisty,
  • ubezpieczenie dodatkowych elementów i bagażu,
  • konsultacje lekarzy specjalistów oraz konsultacje profesorskie,
  • badania diagnostyczne, procedury chirurgiczne/ortopedyczne,
  • rehabilitację. 

To nie wszystko! Ubezpieczenie obejmuje również możliwość ubezpieczenia pasażera w takim samym wariancie ubezpieczenia, jak motocyklisty. 

Ubezpieczenie dostępne jest w trzech wariantach zawierających różne wysokości i limity ilościowe: sumy ubezpieczenia, świadczeń, konsultacji, badań diagnostycznych, procedur chirurgicznych/ortopedycznych, rehabilitacji. Pozwala to na dobranie wariantu odpowiadającego Twoim potrzebom oraz oczekiwanej ochronie ubezpieczeniowej. 

Motocyklista może rozszerzyć zakres terytorialny ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków w ruchu drogowym o zdarzenia powstałe na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej. 

Ubezpieczenie obejmuje również kierowanie motorowerami i skuterami.


Skontaktuj się z nami

Chciałbyś nabyć produkt? Masz pytania?

22 483 19 19 - Zespół Sprzedaży Unilink

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".