Wsparliśmy bieg „Piątka od Serca”

WSPARLIŚMY BIEG "PIĄTKA OD SERCA"

2 grudnia odbył się charytatywny bieg „Piątka od Serca”. Dochód z imprezy przeznaczony został dla chorych dzieci z gdańskich Oddziałów Onkologii i Hematologii. W organizację imprezy mocno zaangażował się SALTUS Ubezpieczenia wraz z pracownikami jako Partner przedsięwzięcia.

Inicjatorem biegu charytatywnego była Natalia Wodyńska-Stosi, autorka bloga TriMama – jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób na Pomorzu, zajmujących się popularyzacją zdrowego trybu życia. Kilka lat temu wygrała z guzem mózgu i dla wielu osób stała się inspiracją, bo nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych. „Piątka od serca” to inicjatywa zorganizowana z potrzeby serca, poparta własnym bolesnym doświadczeniem. Kiedy prawie 6 lat temu, po udanej operacji opuszczała mury Centrum Onkologii w Warszawie, czuła, że dostała drugie życie. Wiedziała, że będzie chciała odwdzięczyć się światu. Stąd właśnie pomysł na bieg charytatywny, a środki pozyskane ze sprzedaży pakietów startowych, zostały przekazane na Dziecięce Oddziały Onkologii i Hematologii w Gdańsku.

Bieg odbył się 2 grudnia, a jego trasa prowadziła wokół Opływu Motławy w Gdańsku. Uczestnicy mieli do pokonania 5 km i byli klasyfikowani w dodatkowych kategoriach: Najszybsza Mama, Najszybszy Tata, Najszybsza Babcia, Najszybszy Dziadek, Najszybsza Studentka, Najszybszy Student. Do biegu zgłosiło się 250 uczestników (mimo zakładanego limitu 200 osób), a dochód ze sprzedaży pakietów startowych wyniósł 15 tys. zł. Pracownicy Saltus Ubezpieczeń ogromnie zaangażowali się w organizację, towarzyszącemu biegowi charytatywnego, kiermaszu świątecznego przygotowując rękodzieło oraz przepyszne ciasta. Dzięki temu zebrano dodatkowo prawie 4 500 zł. Pula jednak jest większa - uczestnicy oraz kibice chętnie też wrzucali pieniądze do puszek. Cała zebrana kwota przekroczyła 20 000 złotych.

Bieg „Piątka od Serca” odbył się dzięki wsparciu SALTUS Ubezpieczenia – towarzystwo mocno zaangażowało się w organizację imprezy jako jej Partner. W biegu wystartowała również 5 osobowa drużyna sportowa SALTUS Sport Team, a jedna z jej zawodniczek - Aneta Kokłowska zajęła trzecie miejsce w kategorii: „Najszybsza Mama”. SALTUS Ubezpieczenia od lat przeznacza wiele środków na wsparcie różnego rodzaju akcji charytatywnych, szczególnie tych, które działają na rzecz lokalnych wspólnot i osób potrzebujących pomocy.

TRI MAMA_1

TRI MAMA_2

TRI MAMA_3

TRI MAMA

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".