SALTUS Ubezpieczenia na II Forum Zdrowia Pracownika

SALTUS UBEZPIECZENIA NA II FORUM ZDROWIE PRACOWNIKA

  • Na początku kwietnia Xenia Kruszewska z SALTUS Ubezpieczenia była prelegentem na II Forum Zdrowie Pracownika.
  • Głównymi wyzwaniami stojącym przed firmami jest sprostanie problemom zdrowotnym zróżnicowanej wiekowo grupy pracowników oraz zapewnienie im dostępu do odpowiedniej profilaktyki zdrowotnej.
  • SALTUS Ubezpieczenia oferuje różne programy profilaktyczne, które można dostosować do branży i struktury wiekowej zatrudnionych.

Na początku kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się II edycja Forum Zdrowie Pracownika, w którym udział wzięli dyrektorzy i menedżerowie HR oraz CEO różnych firm. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: Przez dobrostan do celu. Zgromadzeni w Warszawie specjaliści i goście dyskutowali przede wszystkim o tym, jak zmniejszyć poziom absencji i poprawić kondycję zatrudnionych osób, prowadzić politykę pro-zdrowotną w firmie oraz dobrać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne lub pakiet usług medycznych.

Jednym z prelegentów była Xenia Kruszewska, Dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych SALTUS Ubezpieczenia, która w swoim wystąpieniu skupiła się na zagadnieniu dostosowania polityki zdrowotnej firmy do zróżnicowanej wiekowo załogi, pod tytułem: Między młotem a kowadłem - zdrowie Millenialsów i Seniorów w jednej firmie.

- Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że wskaźnik zatrudnienia osób powyżej 50. roku życia nieustająco rośnie, co wynika m.in. ze starzenia się społeczeństwa. Drugim wyzwaniem jest fakt, że młodzi pracownicy, z pokolenia Y i Z borykają się z większą liczbą problemów zdrowotnych niż przedstawiciele pokolenia X w ich wieku. Dlatego program działań zdrowotnych firmy powinien uwzględniać nie tylko dostęp do doraźnej pomocy medycznej, ale również odpowiednich działań profilaktycznych - zauważa Xenia Kruszewska.

W swoim wystąpieniu przedstawiła ona, z jakimi problemami zdrowotnymi zmagają się pracownicy oraz jakie programy profilaktyczne oferuje SALTUS Ubezpieczenia w ramach grupowych umów ubezpieczenia. Wskazała również, na które z nich szczególną uwagę powinni zwrócić pracodawcy w zależności od branży i struktury wiekowej zatrudnionych osób.

W trakcie konferencji goście spotkania mogli również zapoznać się z ofertą SALTUS Ubezpieczenia na stoisku promocyjnym firmy.

Forum

forum 2

forum 3

 
zdjęcia od Nowoczesna Firma SA Digital Knowledge Village

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".