Motomajówka 2019

MOTOMAJÓWKA 2019

5853 km trasy przez Bałkany pokonanej przez sześciu motocyklistów przekłada się na 63912 zł, które zostały przeznaczone na zakup nowego motoambulansu, czyli motocykla wyposażonego w sprzęt medyczny pełniącego służbę w pogotowiu ratunkowym. Cel został zrealizowany dzięki przyłączeniu się SALTUS Ubezpieczenia i 10 innych towarzystw ubezpieczeniowych do akcji charytatywnej Motomajówka, zorganizowanej przez multiagencję Unilink S.A.

Wiosną br. SALTUS Ubezpieczenia stworzył wraz z multiagencją Unilink pakiet ubezpieczeniowy dla motocyklistów – kompleksowa ochrona UniRider, obejmująca zdrowie, mienie i NNW. Jednak współpraca ta nie ograniczyła się tylko do świadczenia oferty ubezpieczeniowej, ale połączenia sił na polu charytatywnym przy trzeciej edycji akcji Motomajówka.

Unilink współpracuje z Fundacją Ratownictwo Motocyklowe Polska, która na co dzień poruszając się motocyklami, ratuje życie i zdrowie przede wszystkim uczestników wypadków drogowych. Motoambulanse to najszybszy sposób dotarcia do poszkodowanych, bowiem czas, w jakim rozpoczęte zostanie udzielanie pomocy przedmedycznej, jest najważniejszym czynnikiem warunkującym skuteczność działań podjętych później. Stąd potrzeba wdrażania do służby nowych pojazdów, a właśnie w zdobyciu nowej maszyny pomogła akcja Motomajówka 2019.

W tegoroczną Motomajówkę zaangażował się SALTUS Ubezpieczenia oraz 10 innych towarzystw ubezpieczeniowych, które zdeklarowały wpłatę 1 zł za każdy przejechany kilometr podczas bałkańskiego rajdu sześciu motocyklisów. Z trasy liczącej niemal 6 tys. km z Warszawy do greckich Meteorów i biegnącej przez terytoria 15 krajów zostało uzbieranych niemal 64 tys. zł. Kwotę tą Fundacja Ratownictwo Motocyklowe przeznaczy na wdrożenie do służby ratowniczej nowego motoambulansu z pełnym wyposażeniem medycznym.

Proces przygotowania motocykla do ratownictwa drogowego trwa od 2 do 3 miesiący, a samo wyposażenie w niezbędny sprzęt to koszt około 25 tys. zł. Najdroższy jest zakup i montaż sygnałów uprzywilejowania oraz sprzęt ratunkowy (w tym automatyczny defibrylator AED). W skład wyposażenia wchodzi także standardowy sprzęt ratowniczy. Fundacja buduje motoambulanse na bazie motocykli używanych, co znacznie obniża koszty. Jednakże po doliczeniu niezbędnych napraw, regularnego serwisowania i realizacji odpowiedniego oznakowania ostateczny koszt zamyka się w około 60 tys. zł.

Tegoroczna Motomajówka właśnie taką kwotę zdołała uzbierać. Akcja ta pokazuje więc, jak niewiele potrzeba, by mieć realny wkład w niesienie pomocy poszkodowanym w wypadkach oraz podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach – czasami wystarczy 1 zł za każdy kilometr wyprawy pasjonatów rajdów motocyklowych.

Bardzo się cieszymy, że dołączyliśmy do wspierających akcję Motomajówka 2019 – podsumowuje udział w akcji Joanna Karawacka, manager ds. marketingu i PR SALTUS Ubezpieczenia. – Kibicujemy projektowi, który jest połączeniem pasji i szczytnego celu ratowania życia i zdrowia poszkodowanych w wypadkach drogowych. Najważniejszą przewagą motoambulansu nad karetkami jest zdecydowanie krótszy czas dojazdu do zdarzenia i większa szansa na szybszą pomoc. Zatem im więcej motoambulansów na drogach, tym bezpieczniej dla nas – ich użytkowników.

 

MOTOAMBULANS

 

SALTUS NA MOTOMAJOWKA

 

 


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".