CZŁOWIEK… A JEDNAK! TAK BYŁO NA 22. KONGRESIE BROKERÓW

CZŁOWIEK… A JEDNAK! TAK BYŁO NA 22. KONGRESIE BROKERÓW

W ostatnich dniach maja obyła się kolejna, już 22. odsłona corocznego spotkania branży brokerskiej, czyli Kongres Brokerów. Tematem przewodnim było hasło „Człowiek… a jednak!”, które miało swoje odzwierciedlenie w programie wydarzenia. Jak co roku, nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli SALTUS Ubezpieczenia.

kongres brokerow

źródło: Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych

W majowym spotkaniu organizowanym w Mikołajkach przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych wzięło udział ponad 1100 osób, w tym 546 brokerów, 430 przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych, 48 reprezentantów firm okołorynkowych, jak również 96 obserwatorów i 65 gości.

„Człowiek” obecny w haśle przewodnim w był nieustannie na pierwszym miejscu w trakcie spotkań, dyskusji i paneli kongresowych. Najbardziej wyraziście jego rola w ubezpieczeniach została jednak podkreślona w nowym elemencie wprowadzonym w tym roku do programu spotkania, czyli wystąpieniach towarzystw ubezpieczeń. Każdy z 6 ubezpieczycieli, którzy zgłosili swój udział, miał do dyspozycji 5 minut, w których trakcie mógł zaprezentować swoją interpretację tematu przewodniego kongresu. Prezentacje były oceniane przez jury złożone z profesjonalistów od wystąpień publicznych: Mirosława Oczkosia i Macieja Orłosia, a najlepsze z nich otrzymało wyróżnienie. Wprowadzenie elementu koleżeńskiej rywalizacji nadało nową energię wystąpieniom kongresowym.

22 kongres brokerow

Drugiego dnia kongresu uwagę poświęcono debatom i rozmowom o współpracy, zarówno pomiędzy ubezpieczycielami a brokerami, jak również relacjom w samym środowisku brokerskim. KNF z kolei zaprezentował swoje nowe aplikacje – rejestr brokerów oraz system rejestracji na egzamin brokerski.

Prelekcje, debaty i rozmowy przy stoiskach promocyjnych to jednak nie wszystkie okazje do integracji środowiska ubezpieczycieli i brokerów, które stwarza kongres. Jak co roku przewidziano też szereg dodatkowych atrakcji. Najgłośniejszymi z nich były koncerty Sebastiana Riedla & Cree oraz Patrycji Markowskiej.


Aktualności

Serwis wykorzystuje pliki typu "cookie" w celu przechowywania informacji o użytkownikach.
Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, obsługę plików można wyłączyć zgodnie z opisem w zakładce "Polityka cookies".